Save to shopping list
Create a new shopping list

Dart

( number of products: 6 )

Dart należy do jednej z najpopularniejszych gier towarzyskich na świecie. Wywodzi się z Anglii i zapewnia nie tylko fantastyczną zabawę, ale także rywalizację. Do gry w dart nie potrzebna żadnych specjalnych umiejętności, a zasady są na tyle proste, że zagrać może dosłownie każdy.

Rodzaje darta:

Steel - odmiana, w której stosuje się ostre, metalowe zakończenia rzutek. Zdecydowanie bardziej popularna wśród zawodowców, w tej odmianie odbywają się prestiżowe turnieje na całym świecie, wymagana jest tutaj tarcza sizalowa. Jej minusem jest to, że sami musimy liczyć punkty.

Soft - końcówki rzutek wykonane są z plastiku. Spotkamy je najczęściej w barach oraz pubach. W tarczy wbudowany jest komputer z wgranymi wszystkimi odmianami, który będzie zliczał punkty za nas.

Budowa rzutki:

Grot - element rzutki, który wbija się w tarcze. Mogą być stalowe lub metalowe w zależności jaką tarczą dysponujemy.

Barrel - zgrubienie znajdujące się tuż za grotem, może mieć różne kształty, rozmiar i gramaturę. Może być także wykonane z różnych materiałów.

Shaft - element łączący barrel z piórkiem.

Piórko - element, którym zakończona jest każda lotka.

Rodzaje rzutek:

Rzutki mosiężne - idealne dla początkujących, mają tę samą wagę oraz punkt ciężkości.

Rzutki wolframowe - charakteryzują się cienką budową z zachowaniem ciężaru. Najczęściej wykonane są z mieszanki wolframu z niklem.

Rzutki drewniane - najrzadziej spotykany rodzaj lotek, wykonywane z różnego rodzaju drewna i piórek tureckich.

Brand
Show only
pixel